Jesteś w

Suplementy diety i preparaty

Porady

Moda

Uroda

Zdrowie

Regulamin

Wypadanie włosów

Dlaczego wypadają mi włosy?

Jest kilka przyczyn wypadania włosów na głowie. Jeżeli zauważyłaś, że Twoja fryzura się przerzedziła, a na szczotce pozostają włosy, to znak, że musisz działać. Przedstawiamy 4 kuracje, które poradzą sobie w tym przypadku.

 

Brak w organizmie cynku, żelaza i witaminy D3.

Gdy organizm ma niewystarczającą ilość tych składników, to pobiera je najpierw do innych narządów naszego ciała, ponieważ włosy nie są najważniejsze dla niego, dlatego niedobór tych pierwiastków i witamin szybko odbija się na kondycji włosów. Kobiety, które dodatkowo miesiączkują lub przechodzą menopauzę, są najbardziej narażone na niedobór żelaza, a jesienią i zimą wszyscy odczuwamy niewystarczający poziom witaminy D3.

 

Kuracja jaką trzeba zastosować to sięganie po chude mięso, orzechy, ryby oraz warzywa. Jeśli po kilku miesiącach nie nastąpi poprawa, należy wprowadzić do organizmu preparat na zdrowe włosy.

 

Chora tarczyca i zażywanie leków.

Zażywanie antybiotyków, leków przeciwbólowych, na nadciśnienie i cholesterol osłabia stanowczo włosy. Także nadczynność i niedoczynność tarczycy oraz choroba Hashimoto potęgują tą dolegliwość.

 

Należy zastosować wtedy szampony i odżywki, które zawierają w sobie wzmacniające zioła, takie jak: skrzyp, łopian, pokrzywę oraz kozieradkę. Żeby zobaczyć efekty, należy odczekać przy tym około trzech miesięcy.

 

Przemęczenie i stres.

Jeśli zauważasz u siebie wypadanie włosów, a nie bierzesz leków i nie jesteś na nic chora, a w dodatku stosujesz odpowiednią dietę, to należy zastanowić się nad tym, czy nie jesteś zestresowana i przemęczona.

W tym przypadku za wypadanie włosów odpowiedzialny jest zbyt wysoki poziom hormonów stresu. Gdy występuje przez dłuższy czas, to uszkodzenia mogą okazać się nieodwracalne.

 

Należy wtedy unikać stresujących sytuacji i negatywnych emocji. Musisz znaleźć sposób na niwelowanie stresu, bo później może być już za późno.

 

Nadmiar androgenów.

Łysienie androgenowe wywołane jest przez spadek poziomu estrogenów, przez co w organizmie jest więcej hormonów męskich. Powodują one, że włosy są coraz cieńsze i rzadsze. Można ustalić to tylko udając się do lekarza i przeprowadzając badanie laboratoryjne.

 

Tego łysienia nie da się zatrzymać ani wyleczyć, ale można spowolnić, stosując płyny zawierające minoksydyl. W aptekach można kupić je ze stężeniem 2% lub 5% tej substancji, a wybór preparatu i częstotliwość jego stosowania powinien zlecić lekarz. Dość popularnym preparatem dla tej kuracji jest Piloxidil, który występuje w sprayu i jak twierdzi producent, badania wykazały, że wyrasta nawet 70% więcej nowych włosów, ale jaki środek zastosować i zakupić w Twoim przypadku zadecyduje lekarz.

09 września 2018

Porady, pytania i odpowiedzi