Jesteś w

Suplementy diety i preparaty

Porady

Moda

Uroda

Zdrowie

Regulamin

Grzyby, które leczą

Niektóre gatunki grzybów, zwłaszcza azjatyckich, są wykorzystywane w medycynie naturalnej i wspomagają terapię wielu poważnych chorób.

Naukowcy przeprowadzili szczegółowe badania nad grzybkami azjatyckimi. Potwierdzili, że część z nich, zwłaszcza Reishi, Shitake i Maitake, są znakomitym środkiem wspomagającym leczenie nowotworów.

 

Terapia nimi okazała się skuteczna zwłaszcza w przypadku raka piersi, macicy, prostaty, nerek, żołądka, trzustki, mózgu gardła, płuc, przełyku, okrężnicy, a także w leczeniu chłoniaka i białaczki. Ponadto wykazano, że regularne jedzenie wspomnianych grzybów wzmacnia odporność oraz obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi.

 

Z uwagi na to, w niektórych krajach, takich jak Australia, Japonia i Stany Zjednoczone, pewne gatunki grzyba uznane zostały oficjalnie przez medycynę jako środek przeciwrakowy i profilaktyczny. Zaobserwowano też, że podawanie np. Reishi podczas chemioterapii redukowało objawy uboczne, takie jak zmęczenie, wypadanie włosów, infekcje, utrata apetytu czy bolesność.

 

Także w Polsce w latach 70. prowadzone były badania naukowe, zwłaszcza nad skutecznością Shitake. Wieloletnie doświadczenia badaczy z całego świata dowiodły ponadto innych pozytywnych działań grzybów azjatyckich na ludzki organizm. Okazało się, że wspomagają leczenie schorzeń sercowo-naczyniowych, cukrzycy i miażdżycy oraz przeciwdziałają tworzeniu się zakrzepów i stabilizują ciśnienie.

 

Zaobserwowano, że osoby regularnie przyjmujące ekstrakty z Reishi i Shitake rzadziej zapadały na grypę oraz infekcje górnych dróg oddechowych. Badania dowodzą, że tak dużej skuteczności grzybów decyduje wysoka zawartość polisacharydów, beta-glukanów, łatwo przyswajalnych witamin (A, B, C, D, E, K, PP), fitohormonów oraz biopierwiastków (mangan, cynk, selen).

 

Rośliny te mają zdolności usuwania nagromadzonych w organizmie szkodliwych toksyn, są silnymi przeciwutleniaczami, które niszczą wolne rodniki oraz wzmacniają układ nerwowy, dzięki czemu ich stosowanie leczy także nadpobudliwość, depresje i bezsenność. Badania naukowe wykazały również, że adenozyna zawarta w grzybkach obniża lepkość krwi, przez co zapobiega tworzeniu się skrzepów, które mogą być przyczyną wylewów, tętniaków i dolegliwości sercowych.

 

Osoby przyjmujące tabletki z ekstraktami z Reishi i Maitake stwierdzają zmniejszenie zmęczenia, zaburzeń pracy serca, nerwowości, a nawet problemów seksualnych. Ich zakupu możesz dokonać w sklepach internetowych i aptekach.

 

 

09 października 2018

Porady, pytania i odpowiedzi